o firmie

LARS HELICENTER powstało w 2004 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie w zakresie obsługi technicznej śmigłowców w obrębie grupy LARS. W krótkim czasie okazało się, że wartości, które towarzyszyły powstaniu działu śmigłowcowego takie jak: fachowość, sprawność i rzetelność we wszystkich wykonywanych przez nas działaniach, są pilnie poszukiwane na rynku przez innych użytkowników śmigłowców. Ten fakt zwrócił nas w stronę działalności komercyjnej, której owocem jest dziś stała współpraca z wieloma klientami korzystającymi z naszych usług. Ze względu na zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni oraz ciągłą chęć nauki i samodoskonalenia, staliśmy się jedynym ośrodkiem w zachodniej Polsce, który może się poszczycić obsługą klienta na światowym poziomie stawianym największym organizacjom lotniczym. Posiadamy autoryzację Robinson Helicopter Company, która jest świadectwem naszych kompetencji w zakresie obsługi śmigłowców tej marki. Nasz personel to ludzie, którzy zdobyli swoją wiedzę nie tylko w ośrodkach szkoleniowych należących do producentów w Stanach Zjednoczonych, ale również w wielu innych lokalizacjach na terenie Europy. Niezmiernie istotnym dla nas faktem jest to, że personel techniczny dziś związany z LARS HELICOPTER CENTER posiada wieloletnie doświadczenie, które mógł zdobywać w największych ośrodkach obsługujących śmigłowce w kraju, nie wyłączając instytucji państwowych.

IMG 7074

Trud włożony w rozwój naszej firmy zaowocował uzyskaniem w 2009 roku certyfikatów umożliwiających wykonywanie obsługi technicznej (Part 145, certyfikat nr PL.145.046) oraz Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu (Part M, certyfikat nr PL.MG.506) śmigłowców Robinson R44 II wedle standardów przyjętych przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (European Aviation Safety Agency, EASA).


Od września 2015 Firma LARS Helicenter uzyskała zatwierdzenie na zarządzanie i obsługę techniczną samolotu TECNAM P2006T.